Лівіо де Маркі - майстер по дереву або чарівник?

Моє знайомство з творчістю маестро, а інакше не назвеш цієї видатної людини, почалося з забавного непорозуміння. Якось, набравши в пошуковику «види Венеції», я насолоджувався роботами кращих фотохудожників, які закарбували цей незвичайний місто рано вранці, сонячним полуднем, під примарним світлом місяця і зірок. Мене заворожували картини вузьких каналів, стислих древніми кам'яними будинками, «вулиць», де замість асфальту тече трохи зеленувата, пахне болотною тванню вода. Міста, де звичні для нас парковки замінюють пристані, а баскетбольний майданчик - нечувана розкіш, доступна жителям лише найбільш фешенебельних районів.

І ось на одному зі знімків я побачив імпозантного чоловіка похилого віку, в капелюсі і сонцезахисних окулярах, який втопив свій феррарі. Він сидів, трохи розвалившись, за кермом нещасного кабріолета, а води Центрального Каналу досягли вже середини дверей. На задньому плані видно було великий туристичний катер, що дав легкий крен на один бік. Люди юрмилися біля борту, сперечалися, вказували на горе-водія пальцями, клацали затворами дорогих фотокамер. А винуватець переполоху тримався напрочуд спокійно, лише злегка посміхаючись в пухнасті з сивиною вуса - адже його феррарі був з дерева.

Лівіо де Маркі

Зацікавившись харизматичним любителем епатажу, я перейшов по пов'язаної посиланням. Так, зараз розберемося. Лівіо де Маркі, венеціанський скульптор, майстер різьби по дереву. Галерея робіт. Увійти? Звичайно, увійти. Інакше, навіщо я тут. Клацання по зеленій кнопці переходу. Знову нічого не зрозуміло. Ось великим планом жіночу нижню білизну, суша на мотузці, шкіряна куртка з поясом, недбало кинута на вішалку. Читаю підписи і коментарі. «Одяг з дерева, неотличимая на вигляд від справжньої ...» Так, хвилиночку. Ви хочете сказати, що ось ці, що сушаться на мотузці мереживні труси несправжні? Із дерева?

дерев'яні фігурки

Виявилося, що так. Маестро де Марки знаменитий саме своїми «непотрібними» предметами. Курткою і плащем, які ніхто не одягне для захисту від вітру або дощу. Балетними туфельками і пуантами, високими чоловічими чобітьми, поношеними, зі злегка розтягнутими халявами, які ніхто не взує. При цьому Майстер навіть не намагається замаскувати природний колір дерева лаком або фарбою. Чари, що змушує приймати його дерев'яні фігуркиза тканину, шкіру, гуму і скло, криється в найдрібніших деталях і Богом даному таланті. Тут шов, там перекосилася блискавка, зморшка або складка створюють досконалу ілюзію, зруйнувати яку часто не під силу навіть поясняющим табличок під кожним експонатом. Найкращий комплімент своєї творчості Лівіо де Марки отримав на торішній паризькій виставці, в одній з приватних художніх галерей. Незрячий чоловік, обмацавши чутливими пальцями сліпого експонат «Макінтош», з легким подивом вимовив, звертаючись до переважатиме:

- Ймовірно, мсьє помилився дверима. Це не скульптура, це справжня одяг.

дерев'яні статуетки

Так здивував мене феррарі, також робота де Марко. Які скучили по автомобілях, пересування на яких неможливо в рідному місті, він створив катер, повністю дерев'яну конструкцію, ідеально повторює форми так полюбився майстру спорт - кара. Але вершиною творчості де Маркі я, та й не тільки я, вважаю невеликий дерев'яний будинок в італійському селі Санта-Анна. Невеликий, затишний, розташований на мальовничому схилі гори, він повністю складений з книг. Ні, ні, ви не помилилися. Стіни, вікна та двері виконані у вигляді фоліантів різної товщини, обгорнутих до спостерігача корінцем, обрізом або ретельно оформленої обкладинкою. А дах - окрема гігантська книга, що захищає чарівний будинок від дощу і негоди. На питання журналістів про те, що спонукало його на створення подібного чуда, де Марки відповідає:

- У дитинстві, коли про кар'єру художника і скульптора ще ніхто не замислювався, а до початку навчання в венеціанської Академії витончених мистецтв було, щонайменше, десять років, я дуже любив будувати будинки з книг. У нас була велика бібліотека, і, поки батько займався роботою, я потайки тягав з полиць «будівельний матеріал». Батько не раз лаяв мене, але до більш серйозного покарання справа не доходила, я був дуже акуратний.

Дерев'яна скульптура - Будинок з книжок

Чи не підкачало і оформлення прилеглої ділянки. Огорожа з олівців, ворота-окуляри, доріжки з точилок. А над будинком гордо здіймається пічна труба, виконана у вигляді пір'яний ручки. І це не єдиний проект Маестро в подібному стилі.

Під стать зовнішньому вигляду і внутрішнє оздоблення будинку. Біля вхідних дверей на вішалці сохне тільки що знятий дерев'яний дощовик, під ним сиротливо туляться один до одного розношена непромокальні черевики. Втомленого господаря чекає сервірований дерев'яним начинням стіл, а в дерев'яних пляшках хлюпається уявне вино. Налив собі дерев'яний стаканчик цього чудового напою, господар може розслабитися в дерев'яному кріслі або скоротати час за читанням дерев'яної книги.

дерев'яні вироби

Після завершення будівництва в Санта-Ганні (1990 рік), було ще кілька замовлень. У 1993 році де Марки заклав Будинок з книг в Німеччині, а в 1995 - в Японії. Крім будинків, виготовлення дерев'яних скульптур і плаваючих автомобілів Майстер відомий каретою-гарбузом, запряженій четвіркою коней і восьмиметровой вазою з квітами, спущеною на воду в Венеції влітку 1997 року. Композиція називається «Любов до Венеції». А однією з найбільш епатажних робіт по праву вважається «Голова горгони». Тільки замість волосся у неї ... Ну, самі побачите.

Цікаво почитати:
 • Звичайні дрібнички теж можуть бути унікальним подарунком
  Звичайні дрібнички теж можуть бути унікальним подарунком

  Подарунки - це слово, яке змушує посміхатися і радіти будь-якої людини, будь то дитина двох років, доросла жінки або старий чоловік

  11.05.2017
 • Техніка куріння трубки
  Техніка куріння трубки

  На написання даного матеріалу мене спонукали довгі суперечки з друзями курцями, адептами сигарет. Їх дивувало моє незмінне пристрасть до куріння трубки під час наших рідкісних зустрічей

  25.12.2017
 • Стратегія гри в нарди
  Стратегія гри в нарди

  Гра в короткі нарди: вибір стратегії і тактики Стратегічна гра відрізняє досвідченого гравця від початківця. Оскільки тактика трансформує вас в провідного з ролі того, хто захищається

  30.11.2017
 • Цікаві факти про нарди
  Цікаві факти про нарди

  У століття літаків, поїздів, автомобілів і швидкісного інтернету людству катастрофічно не вистачає вільного часу. Неймовірно, але факт

  09.12.2017
 • Що подарувати чоловікові
  Що подарувати чоловікові

  Вибрати подарунок для чоловіка, як не дивно, набагато складніше, ніж подарунок жінці. Часом здається, що чоловіки абсолютно байдужі до сюрпризів і подарунків, і не стрибають від щастя, коли отримують чергову бритву або пінку для гоління

  20.03.2017