Безглузді та смішні винаходи-пристосування для куріння

Людська фантазія не знає меж. Це твердження давно вже не потребує будь-яких доказів. Леонардо да Вінчі на зорі епохи Відродження створив креслення літальних апаратів, Жюль Верн передбачив появу підводних човнів ( "200 000 льє під водою»), а Герберт Уеллс напророкував космічні подорожі і одним з перших припустив існування інопланетного розуму ( «Перші люди на Місяці», "Війна світів").

Чи не стримують політ своєї фантазії і винахідники меншого калібру. Стрункими рядами, що йдуть в нескінченність, вони атакують патентні бюро усього світу, бажаючи ощасливити людство плодами своїх думок. Пік «самородків» від механіки і інженерії припав на початок і першу третину 20 століття, час великих наукових відкриттів і технологічної революції. Винайдено двигун внутрішнього згоряння, широке поширення набувають радіо, телефон і телеграф. На хвилі винахідницької буму з'являються і воістину курйозні речі. Чого тільки варті велосипед для всієї родини зі швейною машинкою, капелюх з радіо і захисна маска від хуртовини?

Але сьогодні я хочу торкнутися менш «серйозну» область механіки і розповісти про дивовижні і забавних пристосування для куріння. Через п'ятсот років після епохального повернення «Ель Ніньо», земну кулю оповитий ароматним тютюновим димом. Курять абсолютно все і всюди. Суворі і рішучі чоловіки міцно стискають зубами фільтри сигарет і відкушують кінчики сигар. Витончені жінки недбало тримають в тонких пальцях довгі мундштуки зі слонової кістки. Світ переживає небувалий попит на тютюн і курильні приналежності.

Перше місце в моєму особистому топі курильних курйозів займає мундштук з парасолькою для захисту від дощу. За ідеєю винахідника, він повинен допомогти завзятим курцям не відриватися від вдихання тютюнового диму навіть в найсуворішу негоду. Відразу обмовлюся, це «творіння» знайоме мені тільки по численних фотографій, але його практична користь викликає великі сумніви. Дощ і сніг нерідко супроводжуються вітром, і велика парусність парасольки не дозволить утримати мундштук у роті. Ну, хіба що, міцно прикусивши зубами. 

винаходи для куріння

Не менш кумедним, але, можливо, більш корисним, мені видається мундштук з попільничкою, розташованої під сигаретою. Його можна безбоязно поставити на стіл, не переживати про те, що дорогий костюм буде забруднений попелом. Однак мені здається, що використання мундштука-попільниці вимагає тривалого тренування. Один невірний рух, і попіл розсиплеться по дорогому килиму або забруднить ретельно відпрасовані штани.

мундштук-попільничка попільничка-петлички

Торкнувшись теми переносних попільничок, не можу обійти увагою попільничку-петличку. Доктор технічних наук, талановитий інженер Джон Финдлей, пересуваючись по лабораторіях Массачусетського технологічного інституту, залишав за собою добре помітні доріжки з попелу. Такий стан речей хоч і допомагало колегам не витрачати зайвий час на пошуки Фіндлея, проте погано відповідало прийнятим нормам чистоти і стерильності. На черговий День народження вони подарували розсіяному генію невелику попільничку, що кріпиться до нагрудної кишені піджака. Злі язики подейкують, що Финдлей, забуваючи її надягати, за звичкою, струшував попіл в кишеню. Але, так чи інакше, проблема чистоти була вирішена.  

Полегшити життя розсіяним і забудькуватим курцям спробував англієць Семюел Джонс. У жовтні 1947 року він представив на суд громадськості запальничку, виконану у вигляді наручного годинника. «Нехай дружина нагадає Вам про неї з ранку, і ви весь день не будете відчувати потреби в огні» - говорилося в рекламному буклеті. Однак, широкого поширення винахід не отримало. Всесвітнього визнання завадила погана статистика - в період 1950 - 1952 рр. різко зросла кількість обгорілих манжет сорочок і піджаків.

годинник-запальничка

Але не всі поставилися до цього факту з побоюванням. Деякі вирішили, що мати можливість прикурити в будь-який час важливіше. Так даний винахід можна зустріти в магазинах і по сей день.

годинник запальничка

Зате чималою популярністю користувалася «кобура для курильної трубки», у свій час випускається невеликий шкіряної фабрикою в Огайо. Вона призначалася для носіння на поясі або ремені брюк, захищала трубку від стирання, а кишені курця - від характерного і не завжди приємного запаху згорілого тютюну.

Гнучкий і довгий мундштук для сигарет призначався для захисту очей курця від тютюнового диму. Сигарету можна було відвести за голову, окуривая ні в чому не винних пішоходів або сусідів по громадському транспорту, або вивести через кватирку на вулицю.

Пристосування для куріння

Для тих, кому недостатньо порції нікотину, що міститься в одній сигареті, був придуманий мундштук, що дозволяє одночасно вдихати дим від шести «курильних паличок». Ну а розділити смак тютюну з коханою людиною дозволяв прилад для «парного» куріння.

пристосування для куріння

Будучи людиною прагматичною, я ставлюся до таких винаходів з посмішкою. Всі мої потреби з лишком перекриває вересковий «Брюер», подарований багато років назад хорошим другом. З трубкою мені не страшний ні вітер, ні дощ, від снігу я прикриваю його долонею, а дружина звично бурчить, отстіривая пропахлу тютюном одяг.

Якщо ви, також як і я, вважаєте за краще традиційні способи куріння, то загляньте в інтернет-магазин ТА "Декор" , де представлений асортимент дерев'яних трубок ручної роботи . Крім запропонованих виробів, майстри зможуть виконати трубку для куріння або мундштук на замовлення.

Цікаво почитати:
 • Про історію виробництва трубок в Росії
  Про історію виробництва трубок в Росії

  Довгий час на Заході вважалося, що російської школи трубкоделов не існує. Але не все так категорично. Звичайно, Росія і країни СНД не можуть похвалитися столітньою історією трубкового майстерності

  04.07.2017
 • Література для любителів палити трубку
  Література для любителів палити трубку

  Куріння трубки? справа непроста. Задоволення від цього процесу можна отримати, лише дотримавшись безліч умов, виконавши цілий звід писаних і неписаних правил. Тут і правильна набивка, і розкурки, ну і, звичайно, попередня підготовка? обкурки трубки

  01.01.2018
 • Корисні поради для власників курильних трубок
  Корисні поради для власників курильних трубок

  Пам'ятка покупцеві! Корисні поради для власників курильних трубок Артур Конан Дойль, Марк Твен, Жорж Сіменон - всіх цих відомих письменників об'єднує спільне захоплення, куріння трубки

  16.01.2018
 • Стратегія гри в нарди
  Стратегія гри в нарди

  Гра в короткі нарди: вибір стратегії і тактики Стратегічна гра відрізняє досвідченого гравця від початківця. Оскільки тактика трансформує вас в провідного з ролі того, хто захищається

  30.11.2017
 • Настільний міні-бар-стиль, краса, престиж
  Настільний міні-бар-стиль, краса, престиж

  Що таке статусна веешь? Питання, відповідь на який вже довгий час намагаються дати модельєри, художники і дизайнери. Але все не так просто

  12.01.2018