Слідами трубкокура Шерлока Холмса

яку трубку курив Шерлок Холмс

Скільки разів у житті кожен з нас переглядав фільми про пригоди детектива Шерлока Холмса і доктора Ватсона? Напевно багато ... Так цікаво стежити за всіма перипетіями головних героїв, а особливо спостерігати, як сценаристи і режисер зуміли відтворити атмосферу Англії, як веде себе Шерлок Холмс - від справжнього англійця і не відрізниш. Не останню роль у створенні образу детектива-вундеркінда зіграло і його пристрасть до куріння трубки.

Яку трубку курив Шерлок Холмс

Завдяки Артуру Конан Дойлю, відомому трубкокуру, великим прихильнику відомої ірландської фірми Peterson, персонаж його книги Шерлок Холмс також курив трубки цього виробника. Написавши свою чудову книгу про пригоди детектива Шерлока Холмса і доктора Ватсона, А. К. Дойл, незнайомий з поняттям "піар", дуже широко распопулярізіровал Peterson.

Трубки Peterson виготовляються в передмісті Дубліна в містечку Салліногін, перший зразок на фабриці з'явилася ще в 1865 р Хоч виробництво знаходиться в такому віддаленому місці, але вироби Peterson відомі по всьому світу.

Шерлок Холмс був великим шанувальником трубкокурітельства і частенько філософствував на цю тему: "Трубки іноді представляють надзвичайний інтерес. Напевно, немає інших речей, які володіли б такою ж індивідуальністю, за винятком, мабуть, годин і шнурків для черевиків". Сьогодні відомо, що актор Василь Ліванов, чудово зіграв роль Шерлока Холмса, в фільмі використовував курильну трубку, що належить режисерові фільму. Зроблена вона була відомим пітерським майстром Олексієм Федоровим. Вона була навіть не з популярного бриара, а з червоного дерева, чашка була вирізана з пінки, а мундштук ебонітовий.

Відмінні риси курильної трубки Петерсона

Чарльз Петерсон народився в Ризі, але незабаром емігрував в Ірландію. Там він організував спільно з братами Калп спільне підприємство з виробництва трубок і їх продажу, також вони займалися продажем різних видів тютюну. Латиш Петерсон придумав принципово новий виріб, і вона отримала назву від його прізвища, хоча спільне товариство, яка здійснювала ці трубки, називалося Петерсон & Калп.

Чарльз Петерсон придумав новий вид мундштука - дірочка димоходу на кінці мундштука спрямована не прямо в горло курця, а трохи наверх. В результаті тютюновий дим йде в небо, а не в мову, і смакові відчуття тим самим не порушуються. Але головним винаходом Петерсона все ж вважається незвичайне свердління чубука. Замість прямого свердління під дном чаші зроблена специфічна камера, яка збирає зайву вологу. В результаті слина і зайвий конденсат від тютюн не хлюпають в каналі, по якому рухається дим, а збираються в цій камері. По виходу ви курите сухий, ароматний тютюн до самого кінця.
Обидва ці винаходи Петерсона запатентовані.

І про тютюнець не забудьте!

На хвилі популярності творів про сищика Шерлока Холмса компанія Петерсона випускає і тютюн "Шерлок Холмс". Ірландські тютюн вважаються дуже міцними, що не мають додаткових ароматизаторів. Але, на відміну від англійських тютюну, вони не такі кислі на смак.

Наші пропозиції: виготовлення курильних трубок , дерев'яний настільний набір , мундштук

Цікаво почитати:
 • Техніка куріння трубки
  Техніка куріння трубки

  На написання даного матеріалу мене спонукали довгі суперечки з друзями курцями, адептами сигарет. Їх дивувало моє незмінне пристрасть до куріння трубки під час наших рідкісних зустрічей

  25.12.2017
 • Трубка - символ жіночої мудрості
  Трубка - символ жіночої мудрості

  З тютюну і трубки все починається. Велика дружба, великі історії, довгі подорожі

  11.01.2018
 • Який матеріал використовують для виготовлення мундштука
  Який матеріал використовують для виготовлення мундштука

  Найчастіше мундштук виготовляється з бурштину, дерева різних порід, оргскла, ебоніту та кістки. Окрасою для мундштука можуть бути каміння, дорогоцінні метали

  13.08.2017
 • Про історію виробництва трубок в Росії
  Про історію виробництва трубок в Росії

  Довгий час на Заході вважалося, що російської школи трубкоделов не існує. Але не все так категорично. Звичайно, Росія і країни СНД не можуть похвалитися столітньою історією трубкового майстерності

  04.07.2017
 • Що подарувати любитель гри в нарди
  Що подарувати любитель гри в нарди

  Подарунок шефу, колезі, другу або просто доброго знайомого. Подарунок на День народження, ювілей, річницю

  31.12.2017