Вечір. За вікном падає сніг, підсвічування саду, встановлена ??на мінімум, вихоплює з темряви кілька фруктових дерев і частина живоплоту, недоторкане слідами, пухнасте снігове покривало
12.01.2018Що ви знаєте про настільній грі нарди ? Так, я про ту саму гру, якої так захоплені сидять у дворах чоловіки різного віку. Судячи з усього, саме нарди є улюбленою дворової грою для старшого покоління, поряд з доміно. У зв'язку з цим, ця настільна гра міцно пов'язана саме з чоловіками певного віку. У вік комп'ютерів і мобільних телефонів для молоді пріоритетними є ігри, які можна встановити на свій електронний гаджет, а сидіти над ігровий дошкою здається початком старості. Таке ставлення - надто упереджене і я спробую пояснити чому.
Від Стародавній Персії до наших днів
Перша схожа гра була виявлена ??ще в давньоєгипетської гробниці знаменитого Тутанхамона. Але це були не ті самі, відомі нам, нарди. Сформувалася гра вже через кілька століть в Стародавній Персії. Легенда свідчить, що індійські мудреці відіслали своїм перським візаві шахи з викликом - «Розшифруйте-ка, хлопці, нашу головоломку!». Іранці не тільки зрозуміли принцип гри, надісланої послами з Індостану, а й відправили свій відповідь - нарди, які для індусів залишилися загадкою.
З плином часу нарди підкорювали все нові країни. У багатьох народів ця гра мала містичне чи привілейоване значення - використовуючи поле для гри, астрологи намагалися передбачати долі, або в нарди могли грати лише високопоставлені чиновники і вищі владики.
Кожен народ називав нарди по-своєму - трик-трак, шеш-беш, коша, Тавла і інші варіації. Такими ж різноманітними були і правила - скільки людей грало, стільки було і ігрових статутів.
У XVIII столітті встановилися два основних зводу правил - «короткі нарди» ( «західний» варіант) і «довгі нарди» (варіант «східний»). Ці дві версії є найбільш популярними до сьогоднішнього дня в усьому світі.
Нарди і сучасність
Як вже було сказано, нарди в нашому оточенні програють конкуренцію електронним іграм. Але тільки не на Сході! У цьому регіоні нарди зберегли свій культовий статус. До сих пір в містах Середньої Азії є квартали, в яких час ніби зупинився кілька століть назад - та ж обстановка, той же побут, ті ж аксакали, які схилилися над дошкою для гри в нарди. Про сучасності нагадує лише наявність телевізорів, мобільних телефонів та іншої техніки, яка, в якійсь мірі, не вписується в загальні враження від навколишнього оточення.
Інша ситуація в наших широтах. У нас якраз нарди є чимось чужорідним в загальній картині насичення електронними гаджетами. Нарди є чимось далеким і екзотичним. Лише старше покоління ще захоплено цієї древньої грою.
Навіщо грати в нарди?
На загальному тлі відходу від настільних ігор, люди забувають головне - наскільки таке проведення часу, особливо шеш-беш, корисно для людини. Недарма в цій статті нарди були згадані нарівні з шахами. Обидві гри розвивають Інтелект
кт, покращують пам'ять, ну і звичайно, роблять будь-часу більш захоплюючим.
Нарди є прекрасним рішенням для вечірнього відпочинку. Чому б не взяти коробку з цією грою на пікнік і, поки готується шашлик, зіграти партію-другу? Це дозволить часу пролетіти непомітно, але з величезною користю для здоров'я і особистого розвитку.
Нарди є яскравим представником поняття «поєднати приємне з корисним», тому навчання цій грі не стане непотрібною тратою часу. Ви зможете тримати власну свідомість в тонусі, при цьому будете займатися захоплюючою дією і весело проводити вільний час в компанії близьких.
Нарди - спадщина минулого, одна з тих речей, за які ми повинні дякувати наших предків, адже вони продовжують нас вчити, навіть через багато століть.