Корисні поради для власників курильних трубок

Пам'ятка покупцеві!

Корисні поради для власників курильних трубок

Артур Конан Дойль, Марк Твен, Жорж Сіменон - всіх цих відомих письменників об'єднує спільне захоплення, куріння трубки. Справжні цінителі цього вишуканого аксесуара як ніхто розуміють літераторів: вдихаючи приємний аромат тютюну легко розслабитися і привести думки в порядок. У такі хвилини з'являється маса нових ідей.

Отже, ви приєдналися до щасливих володарів курильної трубки . Вам її могли подарувати, але ви могли і побалувати себе, купивши такий неповторний аксесуар ручної роботи. Завдяки бездоганному поєднанню матеріалів ви зможете відчути всі принади куріння тютюну. Для самої трубки використовується прикоренева частина груші, для мундштука - ебоніт, для фільтра - бронза.

Досвідчені курці підкажуть, що насамперед потрібно запалити нову трубку, попередньо набивши її тютюном. Якщо з першого разу не вийде, не соромтеся кілька разів запалювати сірник або підносити запальничку. Згодом ви зможете робити це без будь-яких проблем.

Набивання тютюном: дотримуємося міру

У набиванні трубки діє головний принцип - знати міру. Якщо набити її занадто щільно по самі вінця, то тяга вийде поганий і буде постійно висипатися попіл. І навпаки, якщо набити її занадто слабо, тютюн швидко вигорить.

Як правильно набити новий виріб? Рекомендується робити такі кроки.

 • Не дуже щільно набити чашу на одну третю обсягу і повністю викурити її. Таку приємну процедуру радять приймати 6-8 днів.
 • Після цього трубку набивають на половину обсягу і також повністю викурюють. На цей етап йде стільки ж часу.
 • І для завершення обкурювання повторюють процес з набиванням чаші на три чверті.

Варто відзначити, що набивати чашу слід потроху, постійно утрамбовуючи тютюн. Його рекомендують ущільнювати і під час куріння. Тим самим ви продовжите задоволення, і слухавка не буде постійно гаснути.

Як прикурити трубку і не обпектися при першому курінні?

Після набивання переходимо до наступного етапу - прикурювання. Для цього використовують як сірники, так і запальнички. Полум'ям водять плавно, щоб весь тютюн почав тліти рівномірно. При цьому роблять розкурюють затяжки.

Як зрозуміти, що трубка розкурив? Дуже просто - тютюн починає вставати гіркою, яку потрібно утрамбувати. Вона покривається шаром попелу. Потім прикурюють знову, і приступають безпосередньо до паління.

Якщо раніше ви курили сигарети, постарайтеся не допустити головну помилку - швидко і глибоко затягуватися. Так елементарно обпалити мову, а дерево прогорить.

Робіть повільні і неглибокі затяжки, розслабтеся, подумайте, знову затягніть. Саме так курять досвідчені курці. Дим повинен бути сухим і прохолодним, ви самі відчуєте це. Насолодившись курінням, не поспішайте знову набивати трубку: гаряче дерево легко пошкодити.

8 рекомендацій по догляду за трубкою

Дерев'яна трубка - це справжній витвір мистецтва. Тому хочеться якомога на довше продовжити термін її служби. Для цього дотримуються простих правил.

 1. Поступово на стінках чаші утворюється нагар, який захищає дерево від передчасного прогорання, вбирає смоли і вологу. Шар не повинен бути занадто товстим. Його потрібно вчасно знімати, інакше трубка просто трісне. Для догляду використовується спеціальний трубковий ніж, так як звичайним кухонним приладом або гострим предметом легко пошкодити делікатну поверхню. Нагар варто знімати рівномірно, інакше тютюн збивається на одну сторону, яка швидше вигорає.
 2. Щоб не дихати шкідливими сполуками, які накопичуються на фільтрі-охолоджувачі, його слід очищати за допомогою звичайної бавовняної тканини. Її радять змочувати в спиртовмісних розчинів.
 3. Попередньо знявши мундштук (він плавно провертається), прочищають ствол за допомогою спеціального інструменту. 
 4. Щоб видалити попіл, досить легко поплескати стволом трубки по долоні, але не про тверді предмети. 
 5. Для очищення чаші не використовуйте воду, спирт, розчинники. 
 6. Майстри дбайливо обробили поверхню мастикою. Щоб покриття знову стало, як нове, його полірують м'якою тканиною. 
 7. Ви завжди носите цей аксесуар з собою? Тоді не забудьте придбати для нього шкіряний або замшевий чохол.
 8. Для зберігання вдома курці використовують спеціальну підставку . Трубку встановлюють мундштуком вгору і поміщають в сухе місце. Щоб аксесуар не рассохся, на нього не повинні потрапляти сонячні промені або поруч не повинні перебувати різко пахнуть речовини. Дерево насичується всі неприємні запахи.

Сподіваємося що, наші поради допоможуть вам отримати справжнє задоволення від куріння трубки. А її вишуканий дизайн надихне вас на щось хороше.

Також на нашому сайті: курильні мундштук , скульптура з дерева , міні бар настільний

Цікаво почитати: